Služby

PRVNÍ NÁVŠTĚVA

Jak poznáte kvalitního zubaře? Základem je vstupní prohlídka. Strávíte u nás 45 minut. Vyslechneme si Vaše přání. Pečlivě Vás vyšetříme. Zhotovíme rentgenové snímky a fotografie zubů. Společně vše probereme a nastíníme další postup. Pokud Vás bude něco trápit akutně, budeme se problému věnovat přednostně.

PREVENCE

Prevence je základ. Prohlídky spojíme s termínem dentální hygieny. Ušetříme Vám jednu návštěvu a hlavně Váš drahocenný čas.

OŠETŘENÍ KANÁLKŮ

Používáme operační mikroskop, abychom na všechny kořenové kanálky dobře viděli. Váček pod zubem neznamená, že se musíte se zubem rozloučit, pokud se ošetření provede správně a včas.

DĚTSKÁ STOMATOLOGIE

Ošetřování dětí se nebojíme a ani ony se nebojí nás. Jednáme s nimi s respektem a pečlivě vše vysvětlujeme tak, aby ošetření bylo hrou. Každé ošetření je bezbolestné, což je zejména u dětí potřeba. 

BĚLENÍ ZUBŮ

Velmi šetrná cesta k dosažení zářivého úsměvu. Vašich zubů se ani nedotkneme a Vy získáte nový úsměv snadno a rychle.

IMPLANTOLOGIE

Implantologie je v našich rukách týmová práce. Zavádění implantátů provádí implantolog, korunky zhotovíme my.

DENTÁLNÍ HYGIENA

Dentální hygiena v Olomouci, ze které budete odcházet s úsměvem. Nejlepší a nejlevnější cesta, jak mít zuby a dásně v pořádku. Naučíme Vás správnou techniku čištění zubů a vybereme vhodné pomůcky. Odstraníme zubní kámen, pigmenty a povlaky.

ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE

Bílé kompozitní výplně jsou dnes volbou číslo 1. Jsou šetrné, estetické a navíc fungují dlouhé a dlouhé roky. Jen na ně potřebujeme více času. 

PROTETICKÁ STOMATOLOGIE

Pokud estetická výplň nestačí, máme v záloze keramické nebo kompozitní polokorunky a korunky. Zničený zub dokážeme zrekonstruovat tak, že nebude k rozeznání od zdravého zubu. Děláme i fazety. Spolupracujeme se špičkovou zubní laboratoří Exner Dental Design.

PARODONTOLOGIE

Parodontitida se dá léčit. Často dokážeme stabilizovat již téměř ztracené zuby a hlavně zabránit dalšímu zhoršování. Léčba probíhá v úzké spolupráci s našimi dentálními hygienistkami.

STOMATOCHIRURGIE

I náročná extrakce osmiček neznamená, že musíte žít 2 týdny s otokem a bolestí. Používáme šetrné metody, díky nimž vše hojí jak má a komplikací je minimum. 

ORTODONCIE

Pokud to situace vyžaduje nebo si přejete ortodontické srovnání Vašich zubů (rovnátka), spolupracujeme se spolehlivými odborníky. Během léčby probíhá intenzivní komunikace a spolupráce mezi ortodontistou a námi, tak aby byl výsledek ideální. 

Objednávejte
dárkové poukazy

Dopřejte sobě nebo svým blízkým kvalitní péči o zuby.

Nabízíme ke koupi poukazy na:

  • Dentální hygienu v hodnotě 1500 Kč
  • Bělení zubů v hodnotě 1500 Kč

UKÁZKY PRACÍ

BLOKOVÁ SANACE

Když děláme fotokompozitní (bílé) výplně, snažíme se pracovat na více zubech v jedné návštěvě. Tím Vám šetříme čas, ale zejména nám to dovoluje být šetrnější k Vašim zubům. Díky tomuto přístupu a zvětšení, které používáme, se dokážeme dostat k některým kazům z mezizubního prostoru, a tím ušetřit zdravé zubní tkáně. Máme rádi šetrnou stomatologii.

FOTOKOMPOZITNÍ VÝPLNĚ

Bílé fotokompozitní výplně jsou pro nás materiálem číslo jedna. Jejich zhotovení vyžaduje čas, preciznost a přesné dodržení pracovních postupů. Jednou z hlavních podmínek pro kvalitní fotokompozitní výplň je sucho. Proto je na zubech modrá blána-kofferdam, která nám izoluje zuby od sliny a vlhka. Obrovskou výhodou pro Vás je to, že Vám neteče voda do pusy. Velmi často se stává, že při modelacích výplní klienti na křesle usnou. Nic nebolí, nic Vám neteče do pusy… máte pohodlí.
Výplně modelujeme tak, aby nebyly okem postřehnutelné. Díky tomu máte krásný úsměv, ale není to jen o estetice. Správná modelace znamená, že zub kouše tak, jak má. Proto imitujeme přírodu, která vymyslela tvary zubů dokonale.

 

FOTOKOMPOZITNÍ DOSTAVBY

I rozsáhlé kazy dokážeme zrekonstruovat tak, že okem nepoznáte, že v zubu nějaký kaz kdy byl. Zamýšlíme se, co bude s Vašimi zuby za 10 až 15 let. Proto používáme šetrné metody a ne agresivní řešení, které když selže, nejde dělat nic jiného než zub extrahovat. Na každém milimetru Vašeho zubu záleží.

KOMPOZITNÍ POLOKORUNKY

V případě, že jsou zuby zničené hodně a není možné je dostavět v ordinaci, povoláme na pomoc zubní laboratoř. Spolupracujeme se špičkovou laboratoří Jakuba Exnera. My zuby připravíme, otiskneme a necháme vyrobit polokorunku, která nahradí to, co ze zubů chybí. Výsledek opět vypadá tak, jako bychom do zubů nikdy ani nesáhli.

 

POLOKORUNKY, KORUNKY, MŮSTKY…

Vždy volíme tu nejkonzervativnější cestu. Na této fotce se jedná o kompozitní polokorunku. Občas defekty zasahují hluboko pod dáseň nebo jsou zuby zničené příliš. Potom volíme korunku, která je v drtivé většině případů vyrobena z keramiky. V situacích, kdy zub již chybí, nahradíme mezeru můstkem nebo zubním implantátem a korunkou.

ENDODONCIE

Občas je kaz již příliš velký a zasahuje až do nervů zubu nebo je pod zubem “váček”. Potom přichází na řadu ošetření kanálků. Úspěšnost tohoto ošetření je silně svázána s tím, jak dobře do kořenů vidíme. Kanálky opracujeme, vydezinfikujeme a zaplníme. Protože je v tuto chvíli zub mechanicky oslabený, je nutné zub zrekonstruovat a zpevnit tak, abychom předešli jeho rozlomení při kousání. To děláme zpravidla korunkou nebo polokorunkou.